Od ponad 25 lat w centrum Krakowa, przy pl. gen. W. Sikorskiego 13, niedaleko OO. Kapucynów i uniwersyteckiego Collegium Novum, w pobliżu Błoni i Muzeum Narodowego mieści się w potężnym, 6-kondygnacyjnym, budynku nasza Bursa – Bursa im.bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej, którą na co dzień zajmujemy się my – siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, czyli Siostry Sercanki.

 

 

 

 

Drodzy Przyjaciele!

Ponad 25 lat temu pozyskałyśmy budynek biurowca, który w latach ’60 wybudowano przy Pl. Gen. W. Sikorskiego 13 – na zabranej naszemu Zgromadzeniu działce. Postawiłyśmy sobie wtedy pytanie: jaka jest potrzeba czasu i jak możemy na nią odpowiedzieć. Naszą troską było również to, aby dobrze służyć sprawie, którą postawili nam jako zadanie apostolskie nasi Założyciele: św. bp Józef Sebastian Pelczar oraz Bł. Matka Klara Ludwika Szczęsna.

Tak zapadła decyzja o założeniu Bursy – miejsca, w którym można by było bezpiecznie mieszkać i spokojnie studiować. Bursa miała dać przybywającym do Krakowa dziewczynom szansę na dobry start w nowym, obcym środowisku wielkiego miasta.

Wszystko zaczęło się od remontu, tak aby dostosować biurowiec do potrzeb mieszkalnych. Nie jest to proste, ale możliwe. W każde wakacje coś nowego powstawało w tym domu. Raz były to pokoje wydzielone z hal, innym razem pracownia komputerowa, czytelnia, kaplica, nowe łazienki… Dzisiaj, po blisko 25 latach remontu, który ciągle trwa, Bursa służy 80 dziewczętom studiującym na różnych krakowskich uczelniach. Rzeczywiście jest domem, który spełnia postawione założenia: można w nim spokojnie studiować i mieszkać. Zależy nam na tym, aby wiedza, o którą zabiegają młodzi była połączona ze światem wartości. Prowadząc Bursę dla studentek nie chodzi nam tylko o przygotowanie dla nich budynku o wysokich standardach, ale stworzenie miejsca, z którego wyniosą wiedzę, dobre nawyki, katolickie wartości i będą nimi promieniować w swoich rodzinach i miejscach pracy. To sercańskie dzieło chcemy budować razem z naszymi DROGIMI DARCZYŃCAMI, zapraszając wiele gorących i otwartych serc.

Obecnie w Bursie przeprowadzono bardzo intensywne remonty trzech poziomów budynku. Koszt spłaty za wykonane prace przerósł nasze możliwości. Aby zdobyć konieczne fundusze zawiązałyśmy we wrześniu 2011 r. kampanię 123456serc.pl. Serce akcji 123456serc.pl stanowi KLUB SZCZODRYCH SERC. To osoby, które wspierają nas finansowo, wykupując serce (lub serca). Ich imiona widnieją na liście Darczyńców, zamieszczonej na naszej stronie internetowej. Nazwałyśmy ją właśnie tak, gdyż obliczyłyśmy, że jeżeli 123.456 osób wykupi wirtualne serduszko, którego wartość wynosi 35 zł, to wtedy uda nam się zgromadzić budżet niezbędny do pełnego odnowienia Bursy.

Dzisiejsza młodzież potrzebuje wsparcia, którego możemy udzielić, fundując Bursę na miarę XXI wieku – bezpieczny dom, sprzyjający uczeniu się, zawiązywaniu przyjaźni, dający możliwości spędzania wolnego czasu w sposób twórczy, ale z niskim czesnym.

WCIĄŻ JEDNAK POTRZEBUJEMY I TWOJEJ POMOCY!!!
Z wyrazami szacunku, z darem modlitwy
s. Petronela Czapiewska

CHCESZ POMÓC?

Wesprzyj naszą akcję i dołącz do grona Darczyńców.

Wesprzyj