„Piękny koncert!”, „Koncert był piękny”, „Był to piękny koncert. Piękna inicjatywa” – takie głosy otrzymałyśmy niedługo po zakończeniu się zorganizowanego przez nas, po raz pierwszy, koncertu charytatywnego „Troszeczkę serca”, połączonego z aukcją. Nie ukrywamy, że nieobcy był nam niepokój: Jak to będzie? Czy się uda? Czy widzowie będą zadowoleni? Ile osób przyjdzie? Jak wypadnie aukcja?…

Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania!!! Sala filharmonii co prawda nie pękała w szwach, ale radość uczestników była pełna! Nasze gwiazdy – Piotr Kita, Krzysztof Piasecki i oczywiście Eleni udowodnili, że są artystami najwyższej klasy. Szczególnie ujęła widzów Eleni: sala kołysała się w rytmie jej melodyjnych piosenek, i jak sama powiedziała- – mogłaby śpiewać jeszcze dłużej, a i widownia z chęcią pozostałaby jeszcze na swoich miejscach. Cały wieczór zakończył się około godziny 22. A trwał, przypomnijmy, od godziny 18. Rozpoczął go ciepłym przywitaniem p. Łukasz Lech, który także poprowadził aukcję. Najpierw na scenie zaprezentowała się jedna z naszych, jeszcze niedawno mieszkająca w Bursie, studentek – Katarzyna Feiner. Przy klawiszowym akompaniamencie Anny Dębowskiej-Jaroszek, zagrała na skrzypcach utwór R. Wagnera „Kartka z albumu”. Utwór zagrany z prawdziwym kunsztem, bowiem nasza Kasia jest 100% profesjonalistką i 100% artystką – połączenie świetnej techniki z pełnym wyczuciem artystycznym. Następnie do fortepianu zasiadł Piotr Kita – wybrzmiały piosenki Zauchy, choć nie tylko… Ciepły, niski głos Artysty i wirtuozowskie uderzenia w klawisze… To było to!

Relacja z koncertu:

Teraz rozpoczęła się aukcja… ku naszemu miłemu!!! zdumieniu nie brakowało chętnych na wystawione przez nas do licytacji dzieła… Łącznie z aukcji otrzymałyśmy 7 tys. 650 zł!!! W pierwszej części wieczoru, jeszcze tuż przed przerwą, na scenie pojawił się Krzysztof Piasecki – celną ironią, z taktownym wyczuciem, jak na prawdziwego satyryka przystało, rozbawił publiczność. Po przerwie ponowie aukcja i … występ Eleni! Piosenkarka przez godzinę była cała dla publiczności!!! A publiczność cała była jej! Po koncercie, który uwieńczony został odśpiewaną przez wszystkich, „Barką”, Artystka jeszcze miała czas i siły na podpisywanie płyt oraz na zamienienie choć parę słów z wpatrzonymi w nią osobami!

Jesteśmy niezmiernie wdzięczne tym wszystkim, którzy pomogli nam w zrealizowaniu tego wieczoru! A takich dobrych Serc w miesiącach poprzedzających koncert spotkałyśmy wiele!!! Dziękujemy J. E. ks. Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi za objęcie patronatem honorowym tego wydarzenia! Dziękujemy tym, którzy współorganizowali z nami koncert, którzy patronowali nam medialnie! Dziękujemy naszym Artystom za tak poważne zaangażowanie się w ten wieczór! Dziękujemy naszym Współsiostrom za otoczenie nas modlitwą! Dziękujemy Dobroczyńcom bursy, od których również otrzymałyśmy życzliwe słowa oraz zapewnienie o modlitwie! Dziękujemy naszym Studentkom i członkiniom krakowskiego KSM-u za nieocenioną pomoc!!! Bez nich nie poradziłybyśmy sobie! Dziękujemy obsłudze filharmonii! Z całego serca dziękujemy Wam, którzy byliście z nami, i tego wieczoru, i w miesiącach przygotowań!!!

Niech Najświętsze Serce Jezusa udzieli Wam wszystkim obficie swoich łask!

Napisali o naszym koncercie:
http://www.krakow.gosc.pl/doc/1715732.Troszeczke-serca-dla-bursy
http://naszdziennik.pl/polska-kraj/54543.html
http://naszdziennik.pl/wp/54585,koncert-z-sercem.html


Listy naszych Dobroczyńców:

„Drogie Siostry!
Chcę w imieniu Żony i moim chcę baaaaaaardzo podziękować za piękny koncert który nam zorganizowałyście. Za cały trud, zaangażowanie, bez wątpienia też stres jaki się z tym wiązał. Sam koncert był piękny. Ale piękne było spotkanie tylu dobrych ludzi w jednym miejscu.
Ja to czułem. I za to jestem Wam wdzięczny.
Szczęść Boże!
Jan Ruszała

Ogłoszenie
Komitet Odnowienia Bursy im. Matki Klary z siedzibą w Krakowie, Plac Generała Sikorskiego 13 informuje, że zgodnie z udzielonym pozwoleniem na przeprowadzenie zbiórki publicznej nr OC-01.5311.33.2013 z dnia 3.07.2013 r wydanym przez Prezydenta Miasta Krakowa zebrał 35509,00 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na remont Bursy im. Matki Klary. Koszt zbiórki publicznej wyniósł łącznie 4940,50 zł. Koszty zawierają wynajem sali Filharmonii -3,690 zł, wynagrodzenie autorskie – 1168,50 zł oraz wydanie decyzji zezwalającej 82 zł.