We wtorek, 25 marca 2014 roku, mieszkanki naszej Bursy oraz siostry wzięły udział we Mszy św. z racji Uroczystości Zwiastowania Pańskiego.

Na Eucharystię (celebrans – ks. Damian Wąsek, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) przyszły osoby także spoza Bursy (m.in. grupa muzyczna, która pięknie akompaniowała – Miłka Łakomy, Tomasz Łakomy, Jarosław Putek). Podczas Najświętszej Ofiary wiele z nas podjęło dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To wielkie zobowiązanie, ale i wyraz naszej wielkiej odpowiedzialności i miłości, którą nosimy głęboko w sercu.

Każda z nas, która podjęła się tego pięknego dzieła, zapaliła symboliczną świecę na znak łączności z dzieckiem, przeznaczonym przez Pana pod jej opiekę. Na ołtarzu zostały także ofiarowane nasze deklaracje podjęcia duchowej adopcji. Już teraz każda z nas z niecierpliwością czeka na grudzień i szczęśliwe rozwiązanie dla matki dziecka, w intencji którego się modlimy.

Niech Pan darzy łaską wszystkie z nas, które podjęły się tego zadania. Te natomiast, które nie podjęły dzieła duchowej adopcji, niech mimo to nie ustają w codziennej modlitwie za dzieci poczęte.

Sabina Polak (studentka polonistyki UJ, mieszkanka Bursy)

[nggallery id=16]