W naszej Bursie w dniach od 1 do 3 grudnia 2014 r. odbyły się rekolekcje adwentowe „Uzdrawiające spojrzenie Jezusa”, podczas których kapłan z mocą Ducha Świętego głosił Słowo Boże i nauczał, jak żyć Bogiem w codzienności.

Kapłanem tym był ks. Daniel Trojnar – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Dzięki rekolekcjom, które wlały w nasze serca tęsknotę za Panem, ujrzałyśmy miłosierne spojrzenie Jezusa. Czas rekolekcji pozwolił nam pochylić się nad tym, co w naszym życiu trudne, bolesne, ale także otworzył nas na bliższe poznanie samych siebie, na ujrzenie swego serca oczami Ojca.

DZIEŃ I

Rekolekcje rozpoczęłyśmy od zawiązania wspólnoty. Przed konferencją wspólnie z kapłanem i siostrami odmówiłyśmy modlitwę do Ducha Świętego – ożywiciela każdego ludzkiego istnienia. Potem wysłuchałyśmy wykładu na temat uzdrawiającej mocy spojrzenia Jezusa, które oczyściło i przemieniło życie niezauważonego, opuszczonego nawet przez najbliższych – żebraka, niewidomego od urodzenia. Po konferencji nastał czas na świadectwo studentki, która opowiedziała historię swojego nawrócenia. Zwieńczeniem dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu: modlitwa, śpiew i chwile ciszy. Czas się zatrzymał. Każda z nas podziękowała Bogu za Jego nieskończoną miłość i wszelkie łaski płynące strumieniem z przebitego Serca Pana.

DZIEŃ II

Kolejny dzień rekolekcji. Tym razem analizie został poddany Święty Piotr. Po konferencji kolejna dziewczyna dała świadectwo, w którym uczulała na to, by nie wymuszać na Bogu własnych planów. Kiedy poddajemy się woli Boga w naszym życiu, staje się ono przygodą i jest pełne niespodzianek, obfite w łaski, wypływające z błogosławieństwa. Następnie, kto chciał, mógł skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Kapłani modlili się nad poszczególnymi osobami, a pozostałe dziewczyny śpiewały Panu pieśni uwielbienia. Spotkanie zamknęła Komunia Święta.

 DZIEŃ III

Ostatni dzień rekolekcji był szczególny pod wieloma względami. Rozpoczął się tradycyjnie wezwaniem do Ducha Świętego. Dzień ten poświęcono Świętej Marii Magdalenie, która rozpaczała przy grobie Mistrza. Po konferencji nastąpiło ostatnie świadectwo. Tym razem, ku naszemu ogólnemu zaskoczeniu, na środek wyszła młoda para, by podzielić się z nami swoją love story. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu, była możliwość spowiedzi świętej. Podczas gdy niektóre dziewczyny korzystały z sakramentu, pozostałe śpiewały wspólnie pieśni pochwalne. Rekolekcje uwieńczone zostały Eucharystią w intencji sióstr sercanek i nas – mieszkanek Bursy. Były to błogosławione chwile, które równocześnie przepięknie wprowadziły nas w adwentową atmosferę oczekiwania na Dziecię Jezus – Światło wśród ciemności. (Paulina Zajdel)

 [nggallery id=46]