Nie sądziłyśmy, że tak szybko nadejdzie ten dzień, kiedy…

Kiedy odbędzie się II koncert charytatywny „Troszeczkę serca”. A jednak! Pierwszy odbył się we wrześniu 2013 r. w Filharmonii Krakowskiej. Drugi – 20 czerwca 2015 r. w auli bł. Jakuba Strzemię przy bazylice oo. Franciszkanów, oczywiście w Krakowie.  Ten drugi, podobnie jak pierwszy, połączony został z aukcją – ale już mniejszą. Podczas niej wylicytowane zostały… dwa „cosie”, czyli dwie niespodzianki! Osoby licytowały w ciemno i trzeba było niemałej odwagi i zaufania, szczególnie wobec nas, sióstr, które te „cosie” wybrały, by sobie na taką rozrzutność pozwolić. Cieszymy się, że nie zabrakło śmiałków, a nasze „koty w worku” poszły za całkiem ładną kwotę. Cały też czas, w tyle auli, trwał kiermasz – obrazów, płyt, serwetek, figurek…, który także wzbudził, ku naszej radości, zainteresowanie.

A co działo się na scenie? Prowadzący – p. Mariusz Kuś – jako pierwszą zapowiedział Natalię Jarząbek – studentkę mieszkającą w Bursie, która przy akompaniamencie Dominiki Grzybacz – przepięknie wykonała kilka utworów na flet poprzeczny. Potem, pojawił się lew sceniczny – Mariusz Kapuśniak, a paręnaście minut później – Jagoda Gruca o urzekająco czystym, subtelnym, ale i mocnym głosie. Na sam koniec, w drugiej części koncertu, publiczność porwali LAZARYŚCI, czyli klerycy Księży Misjonarzy z krakowskiego Stradomia. Zabawa była przednia, tak że i nawet siostry zakonne zaczęły tańczyć, a raz po raz zaciekawieni do auli zaglądali przechodnie.

Koncert, który zakończył się dobrze po 20.00, a zakończył się na słodko – każdy z wychodzących mógł zabrać z sobą piernikowe serduszko „made in sercanki & studentka”, przyniósł nam, a i zapewne biorącym w nim udział, wiele radości. Cieszymy się, że był on też okazją do spotkania się, i podziękowania, z naszymi Dobroczyńcami, którzy zaszczycili nas swoją obecnością! DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia tego wydarzenia, którzy pomogli w przygotowaniach. Dziękujemy J. E. Ks. Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi za objęcie koncertu honorowym patronatem. Dziękujemy p. Mariuszowi Kusiowi, Artystom, naszym Siostrom, Studentkom. Dziękujemy naszym patronom medialnym: franciszkańskiej3.pl, Radiu Plus Kraków, Radiu Via Rzeszów, „Gościowi Niedzielnemu”, „Naszemu Dziennikowi”, „Przewodnikowi Katolickiemu”. Dziękujemy także „Radiu Kraków” za zapowiedź koncertu.

[nggallery id=53]