W niedzielne popołudnie 17 stycznia w naszej Bursie odbył się spektakl słowa przygotowany przez Panią Izabelę Drobotowicz – Orkisz oraz Panią Monikę Makowską. pod tytułem: Jutrzenka Miłości. 

Podczas spotkania w przepiękny sposób wybrzmiały słowa św. Józefa Sebastiana, traktujące o Miłości Boga do człowieka, objawionej w Tajemnicy Jego Boskiego Serca. Zebrani mogli również wsłuchać się w słowa medytacji o cichości, posłuszeństwie i miłości bliźniego, które są bardzo cennymi i tekstami pozostawionymi przez Matkę Klarę Szczęsną.

A oto niektóre z myśli naszych świętych:

„Błogosławieni cisi – powiedział Jezus – to jest łagodni. Łagodność i słodycz to charakter Jezusa, to promień Jego Boskiej pogody. Jezus był cichy, słodki, dobrotliwy.” /bł. Matka Klara Szczęsna, Medytacja o cichości/

„Kładąc się do snu nie zapominaj, że Zbawiciel patrzy na ciebie i przenika twoje myśli, a stąd nie odwracaj od Niego twego oka wewnętrznego i zasypiaj przy Jego Sercu.” /św. J. S. Pelczar, Życie duchowe/

Po spektaklu uczestnicy spotkania wsparli naszą Bursę poprzez zakup cegiełek. Dziękujemy naszym artystkom, oraz wszystkim, którzy zechcieli zaczerpnąć z tego wielkiego duchowego dziedzictwa, jakie pozostawili nasi Świeci.

Niech Najświętsze Serce Jezusa będzie dla wszystkich Przyjaciół naszej Bursy źródłem i celem życia, podobnie jak to było w przypadku św. Józefa Sebastiana i bł. Matki Klary.

Zachęcamy do kontynuowania charyzmatu naszych Patronów poprzez współtworzenia naszego dzieła. Szczegóły w zakładce Jak pomóc?

 

[nggallery id=83]