Drugi Zjazd Darczyńców Bursy

im. bł. Matki Klary Szczęsnej w Krakowie

 

Ponad 100 osób zgromadziło się na Drugim Zjeździe Darczyńców Bursy im. bł. Matki Klary Szczęsnej, który odbył się 13 października 2018 r. w Krakowie. Spotkanie było oficjalnym zakończeniem VII etapu akcji 123456serc.pl – Budujemy szczęśliwy dom dla studentek.

Sobotni zjazd rozpoczął się w auli bursy o godz. 10.00. Licznie przybyłych gości powitała m. gen. Olga Podsadnia, wyrażając im wdzięczność za dotychczasową pomoc w modernizacji obiektu. Następnie siostry oprowadziły darczyńców po budynku i zaprezentowały efekty kilkuletniej pracy, a szczególnie trzy piętra wyremontowane podczas minionych wakacji.

W południe w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie o. kapelan Rafał Antoszczuk OFMConv wraz z ks. prał. Janem Głodem sprawowali Eucharystię w intencji wszystkich Ofiarodawców i Przyjaciół bursy dla studentek.

Po Mszy Świętej i wspólnym pamiątkowym zdjęciu wykonanym w ogrodzie sióstr sercanek goście udali się w na obiad do Domu Rekolekcyjnego św. Józefa Sebastiana Pelczara.

O 14.00 goście zostali podzieleni na dwie grupy: darczyńcy, którzy brali udział w zjeździe po raz pierwszy udali się z przewodnikiem na wycieczkę po Krakowie trasą królewską, a ci, którzy przybyli na spotkanie po raz drugi, wyruszyli śladami bł. Matki Klary Szczęsnej do Sanktuarium św. Józefa przy ul. Bernardyńskiej, a także do miejsc związanych z jej osobą przy ul. św. Krzyża i ul. Mikołajskiej.

Ostatnim punktem programu była Gala Darczyńców o godz. 17.00. Podczas wieczornego spotkania w auli bursy m. gen. Olga Podsadnia wręczyła trzy nagrody specjalne ofiarodawcom, którzy w ciągu minionego roku zgodnie z założeniami kampanii 123456serc.pl zdobyli najwięcej Szczodrych Serc, wspierając tym samym remont budynku. Również studentki włączyły się w to podziękowanie, przygotowując wraz z Siostrą Dyrektor Augustianą Wierzbicką krótki program muzyczny.

Drugi Dzień Darczyńców zorganizowały: s. Petronela Czapiewska, s. Prezencja Żmigrodzka i s. Sara Prochowska wraz z siostrami posługującymi obecnie w Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej. Po raz kolejny spotkanie poprowadził Szczepan Kasiński, fundraiser od kilku lat współpracujący z siostrami odpowiedzialnymi za kampanię.

Ostatni etap naszej akcji był rekordowy – udało się zebrać ponad 520 tys. zł. To dla nas wielka radość i okazja do wielkiej wdzięczności wobec naszych Darczyńców – podkreśla s. Petronela, koordynatorka kampanii.

Rozpoczął się VIII etap kampanii 123456ser.pl. Jego celem jest pozyskanie środków na spłatę zobowiązań z przeprowadzonych dotychczas remontów oraz montaż windy. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy!

UFAMY I WIERZYMY, ŻE Z TAKĄ RODZINA „SERCAŃSKĄ”  NIE TYLKO ZBUDUJEMY BURSĘ, ALE…

Już niedługo zamieścimy więcej zdjęć.