W ramach jubileuszowych obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego 27 września 2019 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie ks. kard. Stanisław Dziwisz przewodniczył Eucharystii celebrowanej w 4. rocznicę beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej.
Wskazując na główne rysy duchowości Błogosławionej Ksiądz Kardynał zaznaczył, że „prawdziwa uczennica i prawdziwy uczeń Jezusa powinien być człowiekiem prostego i przejrzystego serca; powinien być człowiekiem świadomym, że jego los jest w ręku Boga; powinien być człowiekiem ufającym Bogu i pozwalającym się Mu prowadzić na drogach życia (…). Takich ludzi potrzebuje Chrystus w każdym pokoleniu, w każdym środowisku, w każdej wspólnocie i rodzinie”.
Do koncelebry dołączyli: ks. kustosz Mateusz Hosaja, ks. prał. Józef Morawa, ks. Czesław Bogdał, o. Azariasz Jacek Hess OFM z Lublina, ks. Mirosław Pstrągowski, proboszcz parafii pw. św. Łukasza w Bydgoszczy i ks. dr Zbigniew Bogacz SCJ.
We wspólnej modlitwie w kościele relikwii św. Jana Pawła II uczestniczyły: m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem generalnym, przełożone polskich prowincji, delegatka z Ukrainy oraz przełożone wszystkich sercańskich domów zakonnych w Polsce, siostry odpowiedzialne za formację zakonną oraz siostry z krakowskich wspólnot.
Po zakończeniu Mszy Świętej kapłani i wszyscy uczestnicy uroczystości uczcili relikwie bł. Matki Klary Szczęsnej. Siostry nawiedziły również kaplicę Najświętszego Serca Jezusowego mieszczącą się w dolnej części sanktuarium i oddały cześć założycielom Zgromadzenia śpiewając jedną z jubileuszowych pieśni.