KOCHANI I DRODZY DARCZYŃCY!

W tym roku  w kościele obchodzimy Rok Św. Józefa. Miesiąc marzec jest mu w sposób szczególny poświęcony.   Na początku prac związanych z wyremontowaniem Bursy, wszystkie te sprawy i troski zawierzyłam  św. Józefowi za wzorem naszej współzałożycielki Błogosławionej Matki Klary Szczęsnej. Ona prosiła Go nieustannie o pomoc we wszystkich trudnych sprawach nowo powstającego Zgromadzenia.  Ja również myślałam, że te remonty nigdy się nie skończą, a już trudno mi było sobie wyobrazić, że uda nam się to wszystko spłacić. Ale św. Józef mnie nie zawiódł. Obiecałam św. Józefowi i zrobiłam postanowienie, że w podziękowaniu za szczęśliwy przebieg prac
i wywiązanie się z comiesięcznych rat wobec firmy  udam się do Jego Sanktuarium w Kaliszu, aby mu osobiście podziękować za Was, Kochani Darczyńcy,  gdy będziemy zbliżać się do końca remontów.  Ten szczęśliwy dzień nastąpił 8 marca.

Kochani Darczyńcy w tym dniu o godz. 18-ej była sprawowana Eucharystia /oczywiście wcześniej zamówiona/ w Waszych intencjach. Pamiętałam o Was w sposób szczególny przed cudownym obrazem św. Józefa.  Dziękowałam za Wasze dobre i ofiarne serce, za każde ofiarowane nam serduszko. Niech to dobro, które ofiarujecie młodym dziewczętom powraca do Was pomnożone. Dziękuję Wam za każde dobre słowo i trwanie z nami, bo to jest nasza siła do dalszego działania.

Niech św. Józef prowadzi Was po wielkopostnych drogach do chwały Zmartwychwstania.

Wdzięczna  s. Petronela Czapiewska