KOCHANI DARCZYŃCY I SYMPATYCY BURSY
IM. BŁ. MATKI KLARY SZCZĘSNEJ!
W czasie trwających wakacji dzielę się z Wami świadectwem naszej studentki – Weroniki, która studiuje medycynę, a podczas wakacji wyjechała na wolontariat do Tanzanii.
„Trzy tygodnie sierpnia spędzam w Tanzanii na misji sióstr elżbietanek w Maganzo – Bukombe. Wraz z wolontariuszami, lekarzami i studentami medycyny, prowadzimy kilka projektów: pediatryczno – neonatologiczny, ginekologiczny, kardiologiczny oraz dermatologiczny. Zapotrzebowanie w Afryce na pomoc medyczną jest ogromne. Często przyjmujemy pacjentów od rana do wieczora, zdarzają się także dyżury nocne, zwłaszcza u bliźniąt urodzonych przedwcześnie. Mamy pacjentów z wioski i okolic, jednak czasami pacjenci pokonują nawet 100 km, aby skonsultować z nami swoje dolegliwości. Oprócz pomocy medycznej organizujemy zabawy dla dzieci z przedszkola.
Piękno, które dostrzegam w Afryce tkwi w tym, że tutejsi ludzie ODNAJDUJĄ SZCZĘŚCIE W MAŁYCH RZECZACH. Ich życie jest bardzo dalekie od naszych standardów, jednak są szczęśliwi. Wspierają się nawzajem, często uśmiechają. Mając wiele, można przestać zauważać drugiego człowieka. Mając mniej dóbr materialnych, TO CZŁOWIEK WYSUWA SIĘ NA PIERWSZY PLAN”.