Bursa dla studentek

im. Bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa dla studentek im. Bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej

Kilka słów o naszej bursie

Początek istnienia naszej bursy sięga korzeniami do czasów, w których żył założyciel naszego Zgromadzenia, św. Józef Sebastian Pelczar, który założył w Krakowie w 1891 r. Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej.

Jednym z zadań Bractwa było dążenie do poprawy sytuacji materialnej oraz podniesienia religijno-moralnego poziomu dziewcząt licznie przybywających z podkrakowskich wiosek w poszukiwaniu pracy w charakterze służących i robotnic. W celu zapewnienia dachu nad głowa, moralnej opieki i odpowiedniej nauki zawodu nie mającym tymczasowo pracy służącym, Bractwo założyło dla nich przytulisko.

Czasy się zmieniły – dziś większość dziewcząt przyjeżdża do Krakowa aby się uczyć. Wychodząc na przeciw potrzebom czasu, nasze zgromadzenie podjęło myśl, aby kontynuować zamiary naszego założyciela poprzez prowadzenie w Krakowie bursy dla młodzieży żeńskiej.

Bursa jest otwarta dla każdej dziewczyny – szczególnie jednak dla tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze studiami. Każdy wie, jak trudne są pierwsze chwile po opuszczeniu rodzinnego domu. Wielość nowości, które zewsząd otaczają człowieka sprawia, że młody człowiek czuje się nieco osamotniony w tej plątaninie ludzi i okoliczności. Chcemy, żeby nasza bursa stała się azylem – miejscem w którym można odpocząć, spokojnie pomodlić się w Kaplicy, przemyśleć to wszystko co dzieje się wokół nas, porozmawiać z życzliwymi osobami.

Dom bł. Matki Klary

Siostry Sercanki
KRAKÓW

pl. Gen. Władysława Sikorskiego 13
31-115 KRAKÓW

WCIĄŻ JEDNAK POTRZEBUJEMY I TWOJEJ POMOCY

Podaruj serce!