W naszej akademickiej kaplicy, 8 kwietnia 2014 r., odprawiona została kolejna, comiesięczna Msza św. Tym razem dobremu Bogu polecaliśmy Dobroczyńców Bursy. Eucharystii przewodniczył, tak jak ostatnio, ks. Damian Wąsek, zaś liturgię ubogacił śpiew oraz gitara naszej bursianej „scholki”.

Ksiądz Damian, w kazaniu, zatrzymał się wraz z nami przy wybranych stacjach drogi krzyżowej, a dokładniej przy niektórych osobach pojawiających się przy Jezusie, zmierzającym na Golgotę. Pytanie – ile w nas jest z postawy rzymskich żołnierzy względem Chrystusa, ile z uczonych w Piśmie i faryzeuszy, co wspólnego mamy z płaczącymi niewiastami, a co z Piłatem? I najważniejsze – co na to wszystko Jezus?…

W przypisie do homiletycznej refleksji celebrans nie omieszkał „dopisać” – nawet jeżeli jest w nas zło, to de facto jest ono tylko marginesem naszej istoty, Bóg bowiem stworzył nas dobrymi; a i ten margines nie powinien odbierać nam prawdziwej, Bożej, radości, bo każda nasza słabość już został zwyciężona przez Chrystusowy krzyż.

[nggallery id=17]