Wielki Post jest czasem skupienia, modlitwy i osobistego nawrócenia. W jego osiągnięciu pomagają nam rekolekcje, które w naszej Bursie mają szczególny charakter. Rekolekcjonista staje przed audytorium jedynie płci pięknej i stara się dotrzeć do serca kobiety. W tym roku rekolekcje głosił duszpasterz akademicki z parafii św. Szczepana w Krakowie – Ks. Sławomir Półtorak, który jak sam powiedział, ma już doświadczenie pracy z samymi dziewczynami.

Hasło rekolekcji: „NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK”

Rozpoczęła je Eucharystia, której towarzyszyła nauka rekolekcyjna. Ewangelia mówi o młodzieńcu pytającym Jezusa, co należy czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Drugi dzień był związany z sakramentem pokuty i pojednania. Obraz Rembrandta „Powrót syna marnotrawnego” oraz przypowieść z nim związana przypomniały nam o wielkim miłosierdziu Boga i Jego „szaleńczej” miłości do człowieka, nawet wtedy gdy wybieramy grzech. Adoracja Najświętszego Sakramentu pomogła nam być jeszcze bliżej Chrystusa.

Rekolekcje zakończyły się przypowieścią o mądrych i nieroztropnych pannach. Płomieniem naszych lamp ma być wiara i uczynki, o których nie wolno zapominać. Rekolekcje zakończone, ale tonie znaczy, że wracamy do tzw. „normy” Co prawda wracamy do codzienności, ale z nową siłą  i nadzieją. Umocnione mocą Chrystusa pragniemy iść i głosić Słowo i karmić się nim na co dzień. Bo …. nie samym chlebem żyje człowiek.