Czwarty Zjazd Darczyńców Bursy im. błogosławionej Matki Klary Szczęsnej w Krakowie

 

W niedzielę, 27 września 2020 r. w 5. rocznicę beatyfikacji Klary Ludwiki Szczęsnej, odbył się Czwarty Zjazd Darczyńców bursy, której patronuje Współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Sercanek.

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, należących do Klubu Szczodrych Serc, który od lat wspiera duchowo i materialnie prace remontowe domu dla studentek znajdującego się przy pl. gen. Sikorskiego 13
w Krakowie. Czwarty Zjazd Darczyńców był oficjalnym zakończeniem IX etapu akcji 123456serc.pl – Budujemy szczęśliwy dom dla studentek.

Spotkanie rozpoczął Pan Szczepan Kasiński  w auli bursy. Gości powitała Matka Generalna s. Olga Podsadnia , a s. Petronela Czapiewska, koordynatorka kampanii  przedstawiła program spotkania. Po omówieniu spraw organizacyjnych zaprosiła na prezentację przygotowaną przez Państwo Ewę i Janusza Gajewskich ukazującą  poszczególne etapy remontu budynku, a także kilka scen z życia codziennego studentek zamieszkujących bursę.

Centralnym punktem tegorocznego zjazdu była Msza św. dziękczynna w 5. rocznicę beatyfikacji Klary Ludwiki Szczęsnej w Sanktuarium św. Jana Pawła II, której przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Po wspólnej modlitwie w papieskim sanktuarium darczyńcy wraz z Księdzem Kardynałem, kapłanami i siostrami sercankami udali się na świąteczny obiad, po którym zwiedzili wystawę pt. „Nasz Papież” w Muzeum przy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Po muzeum i wieży widokowej oprowadził gości ks. Dariusz Chrostowski.

Darczyńcy nawiedzili również kaplicę Najświętszego Serca Jezusowego mieszczącą się w dolnej części sanktuarium, w której znajdują się wizerunki i relikwie Założycieli Zgromadzenia Sióstr Sercanek św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Klary Ludwiki Szczęsnej.

Po powrocie do bursy goście mogli zwiedzić budynek i zobaczyć owoce swojej dobroczynności i współpracy w ramach Klubu Szczodrych Serc.

Ostatnim punktem programu była Gala Darczyńców, podczas której s. Petronela Czapiewska podziękowała wszystkim obecnym na duchowe i materialne wspieranie akcji 123456serc.pl,  oraz za współtworzenie Szczęśliwego domu dla studentek. Przedstawiła również plan pracy  na kolejny rok kampanii. Do zgromadzonych zwrócił się także p. Szczepan Kasiński, od kilku lat współpracujący z siostrami, który opowiedział o duchowości fundrasingu i dobroczynności.

Na Gali Darczyńców gościła również m. gen. Olga Podsadnia, która wręczyła nagrody specjalne dla osób, które w szczególny sposób wspierały bursę materialnie. Wszyscy goście otrzymali okolicznościowe upominki w postaci sercańskich krówek z myślami bł. Matki Klary Szczęsnej przygotowane przez s. Petronelę Czapiewską i s. Sarę Prochowską.

Na zakończenie spotkania Matka Generalna skierowała słowa wdzięczności dla wszystkich darczyńców, dziękując im za każdy gest dobroci. Życzyła również błogosławieństwa Bożego Serca i opieki patronki bursy – bł. Matki Klary Szczęsnej. Po wspólnej modlitwie goście udali się w drogę powrotną do swoich domów, a część z nich pozostała na kilka dni w Domu Rekolekcyjnym św. Józefa Sebastiana Pelczara, korzystając
z gościnności s. Petroneli Czapiewskiej.

Zamieszczam kilka zdjęć z tej uroczystości, a więcej będzie w późniejszym czasie.