Kochani Darczyńcy!
W dniach od 5 – 7 grudnia 2022 roku w naszej krakowskiej Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej trwały rekolekcje dla mieszkanek naszej Bursy które wygłosił Ojciec Paweł Teperski OFM Cap. „W jakiego „boga” Ty wierzysz? W kim pokładasz nadzieję? Czym jest dla Ciebie prawdziwa miłość?
Te pytania towarzyszyły studentkom studentkom podczas tegorocznych rekolekcji. Tematem pierwszego dnia była wiara. Ojciec zachęcał do pogłębienia wiary poprzez budowanie osobistej relacji z Chrystusem na modlitwie. Punktem centralnym tego wieczoru była adoracja Najświętszego Sakramentu.
Drugi dzień był poświęcony cnocie nadziei. Podczas konferencji rekolekcjonista podkreślił, że niezwykle ważną postawą w życiu młodego człowieka jest całkowite złożenie nadziei w Bogu i otwarcie się na Jego prowadzenie, ponieważ On wie co kryje się w ludzkich sercach. Na zakończenie rekolekcji była sprawowana Msza święta. Ojciec Rekolekcjonista omówił cnotę miłości. Odwołując się do aktualnych trendów panujących w społeczeństwie, zachęcał dziewczęta do mądrego przeżywania młodości i życzył doświadczenia ludzkiej miłości, która ma swoje prawdziwe źródło jedynie w Bogu.