W środę wieczorem abp Marek Jędraszewski podzielił się opłatkiem z mieszkankami Bursy im. bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej w Krakowie.

Na powitanie studentki zaśpiewały pieśń „Archanioł Boży Gabriel”, co zwróciło uwagę metropolity. – Zaskoczyłyście mnie tym śpiewem – nie kolędowym, ale adwentowym. Tak powinno być, gdyż nadal jesteśmy w okresie radosnego, adwentowego oczekiwania – powiedział.

Podkreślił, że spotkanie wybiega jednocześnie do chwili łamania się opłatkiem podczas wieczerzy wigilijnej. – Chrystus stał się dla nas chlebem w Eucharystii, jednocześnie chce, żebyśmy dzielili się chlebem, a nawiązując do słów Brata Alberta – byśmy byli dobrzy jak chleb. To znaczy, by była w nas gotowość ofiary dla bliźniego. Tego wam z całego serca życzę – mówił abp Jędraszewski.

Przywołał także „Pieśń o Bogu ukrytym” Karola Wojtyły i jego słowa o tym, że potrzeba, by ludzie mieli w sobie dobroć chleba oraz świadomość, że czasem trzeba obumrzeć, aby wydać plon obfity – podobnie, jak ziarnko pszenicy.

Studentki ofiarowały abp. Jędraszewskiemu drobny upominek oraz życzyły mu Bożego błogosławieństwa i tego, by jego posługa „była przepełniona radością i uśmiechem”. Jak podkreśliła jedna z prowadzących bursę – s. Petronela Czapiewska – spotkanie z pasterzem diecezji było wielkim zaszczytem. – Nasz metropolita był tu pierwszy raz. Cieszymy się, że miałyśmy okazję powiedzieć mu w formie życzeń to wszystko, co było w naszych sercach – powiedziała.

Prowadzona przez sercanki bursa znajduje się przy pl. gen. Sikorskiego 13 w Krakowie. Od prawie 25 lat w każdym roku akademickim mieszka tu ok. 80 studentek. Obecnie trwa remont generalny budynku, który można wesprzeć poprzez stronę internetową: 123456serc.pl.