Podsumowanie VI etapu

Dzięki Bożemu błogosławieństwu zakończyłyśmy szósty etap kampanii 123456serc.pl. Rok od 1 października 2016 do 30 września 2017, to czas intensywnej nauki naszych studentek, które w Bursie nieustannie znajdują swój Szczęśliwy Dom na czas studiów. Realizujemy nasz charyzmat, pozostawiony nam przez bł. Matkę Klarę Szczęsną towarzysząc im w poznawaniu świata często dla nich obcego, gdzie młode kobiety mogą na początku czuć się trochę zagubione.

W tym roku, musiałyśmy trochę zmienić plany – miałyśmy zamiar remontować kolejne dwa piętra, jednak analizy wykonane przez fachowców pokazały, że dach Bursy, który miał być remontowany w ostatniej kolejności, wymaga natychmiastowej interwencji i wymiany. Było niebezpieczeństwo, że zacznie przeciekać i zniszczy efekt dotychczasowych prac.

Dlatego w tym roku remonty nie były tak uciążliwe, ponieważ nasi panowie od dachu pracowali na zewnątrz, po rusztowaniu dostając się na dach. Wymienili pokrycie dachowe na nowoczesne, a także zainstalowali nam panele fotowoltaiczne, dzięki którym w słoneczne dni będziemy miały ciepłą wodę pozyskiwaną dzięki energii słonecznej. To także pozwoli nam na oszczędności. Panele umocowane są na specjalnej konstrukcji, bez ingerencji w pokrycie dachu. Została kompletnie wymieniona instalacja odgromowa.